Historia Koła
Od początku 1949 roku czterech doświadczonych już myśliwych rozpoczęło działania, które zmierzały do powołania organizacji łowieckiej. Tradycyjnym miejscem spotkań był sklep myśliwski przy ul. Piekary w Toruniu.

To tam latem 1949 roku spotkali się Jan Czyżniewski, Edmund Przewoski, Bernard Dietrich, Jan Wysocki i w trakcie dyskusji postanowili powołać do życia koło łowieckie. Początkowo energię swoją skupili na istotnym problemie wydzierżawienia obwodów łowieckich.
W owym czasie Jan Czyżniewski dzierżawił tereny wsi Srebrniki, a Edmund Przewoski i Bernard Dietrich wsi Lubicz. Dzięki wspólnym wyjazdom w teren udało się pozyskać kolejne obwody.
7 listopada 1949 roku w lokalu Pomorzanka doszło do zebrania założycielskiego pierwszego w Toruniu cywilnego koła łowieckiego, które przyjęło nazwę „Zgoda”. W skład pierwszego zarządu weszli: Konstanty Łyskowski - prezes, Jan Czyżniewski - łowczy, Bernard Dietriech - sekretarz, Józef Wysocki - skarbnik.

Pierwszy obwód łowiecki o pow. 5300 ha stanowiły tereny wsi: Leszcz, Lulkowo, Łysomice, Papowo, Pigża, Rudak, Wytrębowice, Lubicz i Srebrniki. W sezonie 1950/51 na rozkładzie było: 386 zajęcy, 354 kuropatw, 12 kaczek, 3 bażanty, 6 dzików i 2 rogacze.
W dniu 2 listopada 1951 roku miała miejsce fuzja KŁ „Zgoda” i KŁ „Jedność Myśliwska”. Powstało nowe koło „Jedność Myśliwska” liczące 26 osób, a wspomniany wcześniej obwód wzbogacił się o wyjątkowo dobry teren lasu Gronowo. W 1954 roku ostatecznie zlikwidowano prywatne obwody łowieckie i koło wydzierżawiło dwa obwody - Dębowa Łąka (9000 ha) oraz Szerokopas (4500 ha).

Po 1962 roku, gdy część obwodu Dębowa Łąka została przekazana kołu wojskowemu, wielkość oraz kształt terenu jaki dzierżawi koło nie uległy już zmianie. W 1962 roku nazwę koła uzupełniono o znane wszystkim myśliwskie pozdrowienie „Darz-Bór”.
Koło „Darz Bór” zawsze słynęło z zasobności terenów łowieckich. Ze względu na typowo polny charakter terenu główny nacisk położono na hodowlę zwierzyny drobnej. W 1959 roku z inicjatywy kol. Jana Morawskiego rozpoczęto odławianie zajęcy, na co pozwalał ich wysoki wówczas stan. W 1959 roku we wsi Liznowo u kol. Kazimierza Czernieckiego przeprowadzono pierwszy w regionie, eksperymentalny wyląg bażantów.

W 1974 roku koło „Darz Bór” świętowało 25-lecie, na którym otrzymało dyplom uznania z rąk Łowczego Wojewódzkiego. Z okazji 50-lecia powstania koła w 1999 roku ufundowano sztandar, który towarzyszy nam podczas wszystkich uroczystości. Od początku powstania koło nasze za sprawą sukcesów strzeleckich jest na ustach braci łowieckiej w całym kraju. Szczytną tradycję strzelectwa myśliwskiego zapoczątkowali koledzy Łyskowski i Kiszkurno, a kontynuowali koledzy Andrzej i Lech Przewoscy, Piotr Morawski, Tomasz Pepliński, Włodzimierz Berndt i Jacek Suryn. Nasze koło dwukrotnie zwyciężyło w Mistrzostwach Polski Kół Łowieckich. W klasyfikacji indywidualnej sukcesy odnosił także Kol. Andrzej Przewoski, który czterokrotnie stawał na najwyższym podium. Godnym podkreślenia jest także rodzinny charakter koła. Polują w nim dziś kolejne pokolenia rodzin założycieli.

Na terenie obwodu 98 koło posiada domek myśliwski, który został zbudowany wspólnymi siłami myśliwych. Jest on miejscem spotkań członków koła.

W historii koła „Darz Bór” funkcję przewodniczącego piastowali koledzy: Edmund Przewoski, Jan Morawski, Bolesław Suszyński, Józef Czyżniewski, Stefan Górski i Andrzej Przewoski, a funkcję łowczego: Jan Czyżniewski, Andrzej Przewoski, Mieczysław Górski, Wiesław Czerniecki, Roman Muzalewski i Dariusz Czyżniewski. W listopadzie 1999 roku koło obchodziło 50-lecie założenia. Podczas uroszystości nastąpiło nadanie i poświęcenie sztandaru Koła.

Za swoją dziełalność i zasługi w 1999 roku Koło zostało odznaczone złotym medalem zasługi łowieckiej.
W listopadzie 2009 roku Koło obchodziło jubileusz 60-lecia istnienia.
W lutym 2012 roku Koło Łowieckie „Darz Bór” w Toruniu zostało uhonorowane najwyższym odznaczeniem łowieckim - Złomem.